نکات قبل از چاپ

نکات قبل از چاپ

نکات قبل از سفارش

تمپلات ( رنگ های پُر یا پُر رنگ) تضمین چاپی ندارند.

سفارشات چاپی نهایتا با ۲۰% اختلاف رنگ مواجه می شوند.

در کار های لایه باز مرجوعی تحت هیچ شرایطی پذیرفته نمی شود.

در تمامی سفارشات چاپی ۵% الی ۱۰% از کل کار به عنوان ضایعات در نظر گرفته می شود.

چنانچه رنگ سفارش RGB یا ۱۶bit باشد مجموعه مستر چاپ مسئولیتی در قبال سفارش ندارد.

کارها می بایست با فرمت jpeg یا Tiff و با مُد رنگی CMYK و حداقل رزولوشن ۳۰۰dpi باشد.

کارهایی که رنگ آنها از ۲ یا ۳ رنگ با اختلاف کمتر از ۱۵% باشد، بعد از چاپ کار چند رنگ شده و تضمین چاپی ندارند.

در سفارشات لمینت، کارهای تمپلاتی که دچار سوختگی و یا دون زدگی می شوند برگشتی محاسبه نمی شود.

کارهایی که رنگ آنها متشکل از هر ۳ رنگ CMY به صورت همزمان باشد، بعد از چاپ کار چند رنگ شده و تضمین چاپی ندارند.

چنانچه در فرم های کتان از رنگ های تمپلات و نوشته های ۴ رنگ استفاده شود مجموعه مستر چاپ مسئولیتی در قبال خرابی کار ندارد.

در فرم های ویزیت،کارهایی که ابعاد آنها A5 و یا از A5 بزرگتر باشد مجموعه مستر چاپ مسئولیتی در قبال خرابی و باطله کار ندارد.

چنانچه سایز کار شما نوسایز (بزرگتر یا کوچکتر از استاندارد) باشد، حتما و الزاما سایز دقیق آن را قید نمایید،در قید این صورت کار در ابعاد استاندارد چاپ می شود.

رنگ نقره ای و طلایی در فرم های عمومی تضمین چاپی ندارد،حتی اگر بهترین ترکیب رنگی برای آنها انتخاب شود، این ۲ رنگ باید در شیت اختصاصی چاپ و هزینه جداگانه برای آنها در نظر گرفته می شود.

رعایت فاصله برش برای ویزیت معمولی ۳ میلیمتر ، ویزیت های قالب دار و دورگرد ۵ میلیمتر و فرم های A4 , A5 , A6  پنج میلیمتر به عهده مشتری می باشد و در فرم های لمینت برجسته در برجستگی های فرم ( یووی ) فاصله ۵ میلیمتر از چهار طرف کار رعایت شود.

در تمامی سفارشات، حتی سفارشات تحریر سایز دقیق،سایز کار ها بسته به نوع جنس ، نوع فرم و خدمات در هنگام تحویل کوچک تر از سایز سفارش (سایر طراحی شده) تحویل خواهد شد.

در سفارشات کارت ویزیت هایی که استاندارد سایز آنها ۴۸*۸۵ می باشد (بخصوص لیبل)، چنانچه سفارش شما کوچکتر از سایز مذکور باشد مجموعه سفارش شما را در ابعاد ۴۸*۸۵ و به همراه سفیدی در کنار آن چاپ خواهد کرد و برش در ابعاد کوچکتر از ابعاد استاندارد به عهده خود مشتری خواهد بود.

لطفا در هنگام ثبت سفارش و دریافت فاکتور، سفارش و فاکتور خود را با دقت بررسی نمایید.در صورت بروز هرگونه مشکل، مجموعه مسئولیتی نسبت به سفارش شما نخواهد داشت.

تمامی قیمت ها مقطوع می باشد،لطفا از تقاضای تخفیف خودداری نمایید.برای تجدید چاپ سفارش مرجوعی،آوردن کل سفارش و برگرداندن آن الزامیست و برگشتی چاپ حداکثر تا یک هفته بعد از آماده شدن سفارش پذیرفته می شود و بعد از آن مورد قبول نمی باشد.

اعتبار سفارش شما از تاریخ سفارش به مدت یک ماه می باشد و بعد از آن مجموعه مسئولیتی در قبال نگهداری سفارش و استرداد وجه پرداختی نخواهد داشت.

سفارشاتی که بعد از ساعت ۱۳ ثبت می شوند، یکروز از زمان اعلام شده دیرتر آماده می شوند.

 

تفاوت RGB و CMYK

دو مود رنگی RGB و CMYK مود هایی هستند که یکی در نمایشگر های دیجیتال و یا چاپ دیجیتال کاربرد دارد که به آن RGB و دیگری مودی است که در چاپ ۴ رنگ افست کاربرد دارد که به آن CMYK می گوییم.

به عبارت صحیح تر در هنگام طراحی تصاویری که قصد نمایش آن در مانیتور یا سایر نمایشگر ها را دارید می بایست پایه طراحی آن بر اساس رنگبندی RGB باشد و هنگامی که قصد دارید طراحی برای یک کارت ویزیت معمولی ، کارت ویزیت فانتزی یا چاپ تراکت یا سایر موارد چاپ افست را انجام دهید می بایست به صورت CMYK و با استفاده از مود رنگی صحیح و استاندارد آن را طراحی نمایید.

مود رنگی صحیح

همانطور که می دانید چاپ افست به صورت ۴ رنگ یعنی CMYK انجام می پذیرد و ازین رو می بایست طراحی های انجام شده برای چاپ به صورت مود رنگی CMYK انجام پذیرد.

در تصویر زیر،کد و میزان رنگ های بهینه شده برای چاپ قابل مشاهده بوده و با استفاده از آنها در طراحی خود می توانید خروجی کار چاپ شده ی بهتری را دریافت نمایید.

همچنین لازم به ذکر است، علاوه بر رعایت مود رنگی صحیح فوق، رعایت نکات قبل از چاپ بسیار مهم و ضروری است.