مطالبی درباره کارت ویزیت

مطالبی درباره کارت ویزیت

مطالبی درباره کارت ویزیت

کارت ویزیت برخلاف آن که یک تبلیغ ساده و معمولی به نظر می رسد، درعین حال می تواند تاثیری مهم بر روی مخاطبین شما بگذارد. انتخاب نوع درست کارت ویزیت با توجه به نوع فعالیت و مخاطبین شما از نکات مهم و اساسی است. باید در نظر داشته باشید که اگر مخاطبان شما افراد یا شرکت های خاص می باشند حتما از کارت ویزیت های شکیل و جذاب هم از نظر طرح و هم نوع کارت استفاده نمایید. زیرا نوع کارت ویزیت شما باعث ایجاد اولین تفکر از سوی مخاطبان نسبت به شما می باشد. پس بهتر است که این تفکر از همان لحظه اول به بهترین نحو باشد. به این دسته از دوستان این نوع کارت ویزیت ها را پیشنهاد می کنیم: کارت ویزیت لمینت برجسته ، کارت ویزیت لمینت مات ، کارت ویزیت لمینت براق ، کارت ویزیت موضعی سلفون در صورتیکه فعالیت شما بگونه ای است که مخاطبین خاصی نداشته و یا اینکه استفاده شما از کارت ویزیت بیش از حد معمول می باشد و می خواهید هزینه آن مقرون به صرفه باشد می توانید از کارت ویزیت های شکیل و ارزان همچون : کارت ویزیت کتان ، کارت ویزیت سوسماری ، کارت ویزیت سلفون مات ، کارت ویزیت سلفون براق و … استفاده نمایید.

مطالبی درباره آداب ارائه و دریافت کارت ویزیت

– محترمانه ترین شیوه این است که کارت ویزیت خود را با دو دست به طرف مقابل همراه با جملات “بفرمایید، خواهش می‌کنم و …” ارائه نمائید.

– هیچ‌وقت کارت شکسته‌شده، مچاله‌شده یا چروک را که رنگ و روی آن رفته است به کسی ندهید؛ چون این مسئله می‌تواند بر برندینگ شخصی یا تجاریتان تأثیر منفی بگذارد.

نکته : اگر طرف مقابل شما ایرانی است آن طرف کارت ویزیت که فارسی درج شده است مقابل صورت باشد و اگر ایرانی نیست طرف پشت کارت که با حروف لاتین درج شده است باید مقابل صورت قرار گیرد که خواندنش راحت باشد .

– به هنگام جستجوی کارت در جیب‌تان همه محتوای داخل جیب را نمایان نکنید.

– از کیف های مخصوص کارت ویزیت برای حمل کارت ویزیت استفاده کنید.

– افرادی که چند کارت ویزیت را با هم ارائه می دهند در واقع، افرادی هستند که معتقدند کارت شان چندان ارزش زیادی ندارد

– اگر کارت ویزیت شما کیفیت خوبی نداشته نباشد، میتواند این تصور را در ذهن مخاطبتان ایجاد کند که شما یا کسب وکار شما، دانش یا خدمات بی کیفیتی ارائه خواهید داد.

– همچنین کارتهای ویزیتی که این وضعیت را دارند خیلی زودتر از کارت ویزیتهای دیگر دور انداخته شده و به دست فراموشی سپرده میشوند.

– در صورتی که از کسی کارت دریافت کرده اید ابتدا نام، سمت و اسم شرکت روی آن را بخوانید.

– بهتر است مشخصات او را بلند بخوانید تا اگر اشتباه تلفظ کردید همان ابتدا تلفظ صحیح را یاد بگیری و درست تلفظ کنید تا ارتباط موثرتری را داشته باشید وقتی کارت ویزیت دریافت می کنید نظری راجع به آن ابراز کنید.

– برای گرفتن کارت ویزیت حمله نکنید. منتظر بمانید تا طرف مقابل کارت ویزیت خود را به شما بدهد. اگر کارت ویزیت را نداد، خودتان از او درخواست کنید

– در صورت استفاده نادرست از کارت ویزیت مخاطب باعث صدمه دیدن به ارتباط کوتاه مدت و چه بسا بلند مدت میگردد.

– در قرار و ملاقات کاری رسمی و هنگام تبادل کارت ویزیت بهتر است این کارت فقط به افرادی داده شود که ارتباط کلامی با آنها برقرار شده است.

– از چرخیدن در مجالس کاری و مهمانیها و… و دادن کارت ویزیت به صورت تراکت تبلیغاتی شدیدا خودداری شود. چنین کاری این حس را به مخاطب میدهد که کارت شما ارزش زیادی ندارد.

– کارت ویزیت خود را به روز نگه دارید. وقتی هریک از اطلاعات روی کارت ویزیت تغییر میکند، بهتر است هرچه زودترنسبت به چاپ مجدد کارت ویزیت اقدام کنید.

* جالب است بدانید در ابتدای امر شیوه استفاده کارت ویزیت ویژه شاهزادگان و اشراف زادگان بود که هر زمان برای دیدار اشخاص مهم دیگر مبادرت می ورزیدند، ابتدا برای شخص ملاقات شونده ارسال میکردند تا خود را معرفی کنند و به این شکل قرار ملاقات رسمی را با او بگذارند.

۱- کارت ویزیت صرف نظر از اندازه و طرح در ابتدا سند تشخیص و شناسایی برند شماست .

۲ – طرح کارت شما باید مثل نام تجاری منحصر به فرد باشد، نه انتخاب قالب هایی که هزاران شرکت از آن استفاده می کنند .

۳ – شما با ارائه کارت ویزیت یک جعبه ابزار بازاریابی را به مخاطب خود داده اید. که اطلاعات درج‌شده در کارت ویزیت معمولاً شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل شخصی یا سازمانی، نام کسب‌و‌کار، لوگوی کسب ‌و‌کار و آدرس سایت شخصی یا کسب ‌و‌کار است.

۴ – بهتر است کارت ویزیت، ساده و مختصر و مفید باشد، به‌طوری ‌که مخاطب بتواند با اولین نگاه و حدوداً زیر ۱۰، ۱۵ ثانیه تمام اطلاعات لازم را با چشم‌هایش اسکن کند و ببیند .

۵ – یادتان نرود که هرچه اطلاعات درج‌شده در کارت ویزیت ساده‌تر ، مختصرتر و مفیدتر باشد، شانس اینکه بهتر در ذهن مخاطب حک بشود بیشتر خواهد بود.

۶ – ارائه کارت ویزیت خود یک ارتباط غیر مستقیم جهت بازاریابی است که میتواند کلیدی ترین عنصر برای رشد بیشتر برند شما باشد . بسیاری مواقع داشتن کارت ویزیت نشانۀ شخصیت حرفه ای و اجتماعی بودن شما محسوب میشود

سوالات متداول

سوالات متداول

محصولات عمومی چیست؟

به مجموعه فایل های چاپی که به علت پایین آوردن هزینه ها به صورت مشترک داخل یک فرم چاپی بسته شده و نسبت به نوع رنگ فایل ها تفکیک نمی شوند ، محصولات عمومی گفته می شود.

محصولات اختصاصی چیست؟

کلیه محصولاتی که در لیست محصولات عمومی وجود ندارند و محصولاتی که دارای خدمات خاص می باشند ( کاتالوگ، بروشور، کتاب و …) و همچنین محصولاتی که هرچند ممکن است جز محصولات عمومی باشند اما به علت حساسیت چاپی بالا، استفاده از رنگ های خاص و یا دارای چاپ های ویژه هستند و قابلیت اجرای آنها در محصولات عمومی نیست ، جزو محصولات اختصاصی محسوب می شوند.

چگونه با بخش های مختلف دفتر تماس بگیریم؟

مدیریت : ۰۹۱۲۱۸۱۱۴۳۷ – ۰۹۳۵۱۸۱۱۴۳۷

تماس و تلگرام ثبت سفارشات : ۰۹۳۶۷۷۶۴۲۲۳

تماس و تلگرام طراحی : ۰۹۳۵۸۸۹۰۱۰۷

دفتر : ۳۳۳۴۸۵۱۰ – ۳۳۳۲۵۶۵۴ – ۰۲۸

نشانی : قزوین – خیابان سعدی شمالی – روبروی منبع آب – نبش کوچه ذوالقدر

ساعت کاری مجتمع به چه صورت است؟

ساعت کاری این مجموعه از شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۸ صبح الی ۲۰ می باشد.

چگونه سفارش خود را ثبت کنیم؟

جهت ثبت سفارش محصولات عمومی به صورت حضوری به دفتر مستر چاپ مراجعه فرمایید و جهت ثبت غیر حضوری به سامانه فروش آنلاین مراجعه کرده، فایل نهایی خود را آپلود کنید و بعد از پرداخت از طریق درگاه بانک و دریافت شماره فاکتور سفارش شما ثبت شده و وارد پروسه تولید می شود.

جهت ثبت محصولات اختصاصی بصورت حضوری بایستی به دفتر مراجعه کرده و سایر مراحل ثبت سفارش را انجام دهید. ثبت سفارش غیر حضوری محصولات اختصاصی نیز از طریق تلفن و تلگرام با ما در تماس باشید.

فایل آماده به چاپ چیست؟

به فایلی که طبق راهنمای محصولات طراحی شده ، یعنی غیر از اصول کلی طراحی جهت چاپ، تمام اصول فنی مربوط به محصول مورد نظر مشتری ( سایزها، فواصل برش، ملزومات محصول از لحاظ تعداد فایل، در نظر گرفتن خط تا و…) رعایت شده و به صورت عکس در اختیار مراجعه کننده (حضوری یا غیر حضوری ) می باشد را فایل آماده به چاپ می گوییم.

جهت هرگونه انتقاد و پیشنهاد با چه شماره ایی باید تماس بگیریم؟

در صورتی که هرگونه انتقاد و پیشنهادی در مورد نحوه کار دفتر دارید می توانید با شماره تماس ۰۹۳۶۷۷۶۴۲۲۳ تماس حاصل کرده ومسئولین را در جریان قرار دهید. همچنین میتوانید نظرات خود را از طریق لینک انتقادات و پیشنهادات به ثبت برسانید.

جهت رسیدگی به خرابی کار و گارانتی چگونه باید عمل کنیم ؟

در محصولات عمومی خطاها و اشتباهات ناشی از خطای اپراتور و یا مشکلات دستگاه های چاپ اجتناب ناپذیر است. مجموعه مستر چاپ در راستای اطمینان مشتریان از چاپ مجدد این محصولات، سال ها پیش اقدام به گارانتی چاپ در محصولات عمومی نمود. از این رو با در دست داشتن محصولاتی که از نظر شما دچار خرابی است به مسئول گارانتی مراجعه کرده تا با در نظر گرفتن مواردی که شامل گارانتی می شود ، سفارش شما بررسی شده و اگر ایراد از سمت مجموعه باشد کار مجددا برای چاپ ارسال می شود.

شماره تلگرام واحد گارانتی ۰۹۳۶۷۷۶۴۲۲۳

جهت اجرای خدمات بعد از چاپ ( خط تا پرفراژ برچسب و صحافی) چکاری باید انجام دهیم ؟

در صورتی که فاکتور شما در مرحله آماده تحویل قرار گرفت با شماره ۰۲۸۳۳۳۴۸۵۱۰ ( خانم مکرمی ) تماس بگیرید و مراحل را یکی پس از دیگری انجام دهید.

تعرفه محصولات و لیست قیمت محصولات کجاست؟

برای دریافت لیست تعرفه محصولات و خدمات ۲ روش کلی در دست شما مشتریان عزیز می باشد :

روش اول: مراجعه حضوری به دفتر و تهیه لیست قیمت از اپراتور مربوطه.

روش دوم : ابتدا وارد صفحه اصلی سایت شده و با کلیک روی گزینه (لیست قیمت)  لیست قیمت مجتمع را دریافت کنید.